Отборът на Балкан вече е само на една победа от финал. В днешния втори мач от полуфиналната плейофна серия зеленобелите за втори път в рамките на два дни надиграха Левски и победиха с 89-71 (24-23, 23-18, 24-22, 18-8). За радост на публиката, която бе изпълнила изцяло Арена Ботевград, с изключение на буферната зона и местата за липсващата агитка на Левски.

Любопитно бе, че и този път домакините отбелязаха 89 точки, като гостите вкараха 71, а в първата среща имаха 77.

След равна първа част зелените взеха една точка аванс - 24-23. На полувремето водеха с 6 - 47-41. Започнаха третата част ударно и след първите две минути преднината им достигна до 13 точки - 54-41. За около три минути обаче гостите направиха серия от 2-12 и смъкнаха изоставането си до 5 точки - 56-51, а краят на периода дойде при 71-63.

Както и в първия мач, балканци направиха много силна последна част. Само за четири минути след началото й разликата отново стана двуцифрена 78-68. А до края на срещата дори достигна до 19 точки.

И в тази втора среща зелените имаха по-добра стрелба - 59 процента срещу 50 на съперника. Вкараха 11 тройки от 30 опита, докато Левски е с 5 от 23. Балкан отново спечели и борбата - 41 срещу 30, има и с 4 асистенции повече.

Шестима от Балкан са с двуцифрен актив. Най-резултатен с 18 точки бе Станимир Маринов. Той овладя и 7 борби и даде 6 завършващи подавания, като има най-висок коефициент, а и отново надигра в нападение Брендън Хийт. Капитанът Павел Маринов вкара 17 точки, като също взе 7 борби. Иван Лилов има 14 точки, 5 борби и 4 асистенции. С 13 точки и 8 борби е Ноа Далман. Петер Седмак добави 11 точки, Мартин Маринов - 10.

За Левски най-много точки - 17, вкара Джумейн Джоунс, който направи и дабъл-дабъл с 14 борби под коша. С 14 точки е Брендън Хийт, 11 отбеляза Уилкинсън.

Третата среща е на 14 май от 18.00 ч. в зала Универсиада.