В последния кръг на Западната Б група футболният отбор на Балкан загуби гостуването си на Чавдар Етрополе с 3-2. Това бе трето поредно поражение на зелените, след като преди това нямаха загуба през пролетния полусезон.

Тихомир Тодоров откри за Балкан още в 3-та минута. В края на полувремето обаче само за 3 минути домакините обърнаха резултата до 2-1 в тяхна полза с попадения на Станислав Краев в 37-та и на Александър Русков с 40-та минута.

Десет минути след почивката - в 55-та, Иван Редовски изравни за 2-2. Победния гол за етрополския тим вкарва отново Русков с 75-та минута.

На Балкан бе достатъчен и равен резултат, за да остане пред Етрополе в крайното класиране. При този резултат обаче бе изпреварен с 2 точки.

Чавдар: 1. Яначков, 13. Ант. Петров, 27. Т.Стоев, 28. Р.Мутафчийски, 6. Щърков, 5.Н.Николов, 13. Павийски, 15. Тончев, 9.Русков, 30.Краев, 23. Вълчанов

Балкан: 1.Симеонов, 2. Спахиев,3.Филипов, 4.Ралчовски, 11.Арангелов, 19.Т.Тодоров, 7.М.Христов, 8.Кръстев, 9.Редовски-К, 17.Апостолов, 18.Лаков