Днес в Ботевград дербито на 29 кръг между третия Балкан и втория Чавдар Етрополе завърши без победител и без отбелязан гол – 0-0.  От това самоубийствено равенство  се възползва лидерът в класирането Беласица, който след победата си у дома с 3-1 над Гранит Владая вече се отдалечи съответно на 9 jтомки от Балкан, който е четвърти, и на 8 точки от втория и третия Чавдар и Витоша Бистрица..

На стадион „Христо Ботев” двата тима изиграха оспорван двубой, но не можаха да се победят. Нямаха и кой знае колко положения за гол и нулевото равенство изглежда закономерно. Все пак по-настойчив, особено в последните 15-20 минути, бе Балкан. Една от малкото опасни ситуации бе дело на влезлия в игра старши треньор и президент на клуба Иван Редовски, чийто удар от движение мина покрай гредата.

В следващия междинен кръг Балкан в сряда, 20 април Балкан гостува на Гранит Владая. А на 30 април приема лидера Беласица Петрич.