Съставите на Уругвай и Франция завършиха наравно 0:0 в слаб мач от предварителна група А на Мондиала в ЮАР.

Първата опасност за някоя от двете врати дойде в седмата минута, когато след добър пас отляво на Франк Рибери, Седрик Гову засече топката, но не намери вратата.
В 16-ата минута звездата на Уругвай Диего Форлан се освободи от съперник и стреля, но Уго Лорис спаси удара му.

Две минути по-късно Йохан Гюркюф опита късмета си от пряксвободен удар от малък ъгъл, но Нестор Муслера се изяви отлично на вратата на Уругвай. За ужас на близо 64 000 зрители на стадиона и милиони пред екрана, това беше и последното интересно положения в мача.

През второто полувреме мачът продължи двуостро, но без изявено игрово или териториално преимущество на някой от съперниците.

В 74-ата минута Луис Суарес свали топката на 10 метра от голлинията, но Диего Форлан я изпрати в аут.

В 81-ата минута скуката на терена беше поразсеяна с изгонването на влезлия като резерва 17 минути по-рано уругваец Николас Лодейро. Той получи втори жълт картон за подкосяване на Бакари Саня.

Минута преди края на мачас свирилият великолепно японски рефер Нишимура не се изкуши да даде дузпа за Франция в ситуация, в която след удар от метър разстояние топката се отби в прибраната ръка на уругвайски състезател.

По-рано днес в мач от същата група А отборите на ЮАР и Мексико също не излъчиха победител - 1-1.

Съдия - Юичи Нишимура (Япония), Тору Сагара (Япония) Джон Хе Сан (Република Корея)
жълти картони:  Патрис Евра, Франк Рибери, Жереми Тулалан (Франция)
Маурисио Виторино, Николас Лодейро, Диего Лугано (Уругвай)

Стадион: Грийн Пойнт, Кейп Таун, 64 000

Уругвай: Нестор Муслера, Маурисио Виторино, Диего Лугано, Диего Годин, Максимилиано Перейра, Диего Перес (88, Себастиен Егурен), Егидио Аревало, Игнасио Гонзалес (63, Николас Лодейро), Луис Суарес (73, Сабастиан Абреу), Диего Форлан

Франция: Уго Лорис, Бакари Саня, Уилям Гала, Ерик Абидал, Патрис Евра, Йохан Гюркюф (75, Флоран Малуда), Жереми Тулалан, Абу Диаби, Сидни Гову (85, Андре Пиер Жиняк, Никола Анелка (72, Тиери Анри, Франк Рибери