В среща от Група "H" Чили победи с минималното 1:0 Хондурас, а попадението реализира Жан Босежор в 34-ата минута. Маурисио Исла центрира отдясно остро по земя към Босежор, който от непосредствена близост до голлинията засече топката, пращайки я в мрежата на Хондурас.

В 76-ата минута логично бе отменено попадение на Хорхе Валдивия от състава на чилийците, който бе в засада.
Избраниците на Марсело Биелса изпуснаха още няколко изгодни положения за гол и със сигурност съжаляват, че не постигнаха изразителен успех над Хондурас.

В края на мача двата отбора не се напрягаха особено много и нямаха търпение съдията Еди Майле да надуе свирката за край на двубоя. Срещата се игра на стадион "Мбомбела" в Нелспруит пред 32 664 зрители.

Другият двубой в групата между Испания и Швейцария стартира в 17:00 часа в Дърбан.

За Чили днешната победа е под №8 на световни първенства от 26 изиграни мача. Хондурас пък все още няма успех на Мондиали - 2 равенства и 2 загуби.