Българските волейболисти записаха очаквана победа с 3:0 гейма над Република Корея в първото си от две домакинства на азиатците в Световната лига, което се игра днес. След като на футболния терен в ЮАР корейците преклониха глава пред Уругвай, това им се случи и у нас пред ентусиазираните фенове в зала „Конгресна” във Варна.

„Лъвовете” надвиха съперника си с 25:23, 25:20 и 25:16 в отделните части. Отборът на Силвано Пранди имаше проблеми единствено в първия гейм, в който успя да поведе за първия път едва за 22:21. В неделя от 19,00 часа е вторият двубой с корейците.

С тази победа тимът на България събира актив от 16 точки. По същото време бразилците надвиха Холандия с 3:1 гейма като гости и остават на точка пред нашите.