Волейболистите от националния отбор заработиха 1 025 000 долара за петото място в крайното класиране на Световната лига.

Това стана ясно, след като селекцията на Радостин Стойчев остана на 3-то място в Група Е в Гданск. Нашите събраха 4 точки от една победа и две загуби, с което изпревариха отборите на Италия, САЩ и Куба, които също не можаха да се класират за полуфиналите.

Петото място на финалния турнир в Гданск ще донесе в касата на Българската федерация (БФВ) 75 хил. долара. След двубоите в предварителна Група В волейболистите спечелиха още 950 хил. Така общата сума, която ще прибере родната централа за участието в турнира през 2011 година е 1 025 000 долара.

През 2012 година София и "Арена София" ще приемат финалите на Световната лига. Като домакин България добива право за участие във Final 8, без значение на кое място ще се класира в предварителните групи.