Пред 6000 зрители в зала "Конгресна" на Двореца на културата и спорта във Варна България загуби с 1:3 гейма от Бразилия (22:25, 23:25, 25:23, 24:26) в група "А" на Световната лига.

По този начин лъвовете намалиха малко шансовете си за класиране на финалите в Кордоба от 21 до 25 юли, тъй като не взеха нито една точка от тази среща. Все пак Италия може да ни помогне, ако победи при гостуването си на Сърбия и ни прати на финалната фаза, като най-добър втори тим във всички групи.

Дори това да не стане сега, то ще е изпълнено, ако спечелим втората среща с Бразилия. Мачът в петък започва в 18,00 часа.
Президентът на България Георги Първанов уважи мача, но и той не успя да донесе късмет на отбора ни. Бразилия е водач в групата с 28 точки. България е втора с 25 точки.

Двубоят започна равностойно, но бразилците записаха 2 поредни точки и поведоха с 8:6 при първото техническо прекъсване. Владо Николов заби страховита тупалка и изравни за 14:14, но Родригао отново изведе Бразилия напред за 16:15 при второто техническо прекъсване. Южноамериканците поведоха с 22:20 след атака на Бруно Резенде. Победната точка за Бразилия в първата част за 25:22 реализира Уолъс де Соуса.

Бразилия започна мощно и втория гейм, но най-добрият в нашия състав Владимир Николов успя да изравни за 4:4. Лъвовете се разяриха и дръпнаха с 6:4 след точки на Казийски. Първото техническо прекъсване дойде при 8:7 за нас след точка на Ники Николов.

Българите продължиха да мачкат и дръпнаха с две точки при второто техническо прекъсване 16:14. Висото и Мулиро обаче направиха две точки и успяха да изравнят – 16:16. Бразилците продължиха да доминират и поведоха 22:20. До края на гейма южноамериканците не допуснаха грешки и успяха да вземат и тази част с 25:23.

България дръпна в третия гейм с 3:2 след точки на резервата Валентин Братоев и Владо Николов. Бразилците обаче живнаха и дръпнаха с 8:5. Постепенно лъвовете набраха скорост и поведоха с 15:13, а второто техническо прекъсване дойде при 16:15 за нас. До края на този гейм България продължи да доминира и затвори частта с 25:23.

Лъвовете започнаха мощно четвъртия гейм и поведоха с 3:1, а първото техническо прекъсване дойде при 8:7 за нас. Постепенно обаче бразилците вдигнаха темпото и обърнаха резултата 14:12. Южноамериканците поддържаха разликата и стигнаха до до мач-бол при 22:24. Родните национали обаче успяха да изравнят 24:24. Но след грешен сервис на Казийски и точка на Висото Бразилия взе гейма и мача.

БЪЛГАРИЯ – БРАЗИЛИЯ 1:3 (22:25, 23:25, 25:23, 24:26)

БЪЛГАРИЯ: Андрей Жеков, Владимир Николов, Матей Казийски, Тодор Алексиев, Николай Николов, Виктор Йосифов – Теодор Салпаров-либеро (Методи Ананиев, Валентин Братоев)
Селекционер: Силвано Пранди

БРАЗИЛИЯ: Бруно Резенде, Леандро Висото, Данте Амарал, Мурильо Ендрес, Лукас Сааткамп, Родриго Сантана – Марио Жуниор (Уолъс Де Соуса, Марлон Яред)
Селекционер: Беренардо Резенде