Отборът на Белгия изигра невероятни последни пет минути срешу тима на Грузия и се наложи със 74:64 в първия си мач от квалификациите за Евробаскет 2011. Кристоф Бегин беше най-резултатен за домакините и завърши със 17 точки, като успя при седем от десетте си опита за стрелба, а Жонатан Табю-Ебома добави 14.

За тима на Грузия Заза Пачулия вкара 20 точки, а Виктор Саникдзе и Торийн Грийн се отчетоха с по 10 точки.

Срещата беше изключително равностойна, като разликата в резултата в нито един момент не надвишаваше 4-5 точки. 5:37 минути преди последния съдийски сигнал Пачулия отбеляза три наказателни и Грузия изоставаше само с две точки - 59:61. Последваха силни минути за лидерите на домакините, като Беген вкара при две поредни атаки, а Димитри Лаурънс добави още две точки за 67:59. Белгийците продължиха със страхотната си игра, като завършиха мача със серия от 13:5 точки и си осигуриха победата.

По същото време в Бидгошч Полша постигна първа победа в евроквалификациите, като се наложи лесно над Португалия с 86-64. Играчът от НБЛ Марчин Гортат направи дабъл-дабъл с 19 точки и 11 борби, Мачей Лампе отбеляза 14 точки, Томаш Келати добави 13.

В неделя от 18.00 часа Полша гостува на България.