Националният отбор на България спечели с 92:81 (24:13, 28:29, 21:15, 19:24) срещу Белгия в мач от квалификациите за Евробаскет 2011.

Възпитаниците на Росен Барчовски бяха по-добрия тим през всичките 40 минути и логично спечели с 11 точки разлика.

Пет минути преди края на полувремето гостите предизвикаха масов бой на терена. Това доведе до намесата на полицията, а след това от терена бяха изгонени Кристоф Бегин, Деян Иванов и Николай Върбанов.

Въпреки отсъствието на най-резултатния до този момент българин - Деян Иванов, възпитаниците на Росен Барчовски успяха да запазят преднина от 10 точки и се оттеглиха при 52:42 на почивката.

В третата част нашите успяха да стигнат до най-голямата разлика в своя полза- 73:57. До края на частта двубоят бе прекъснат за пет минути и  поради токов удар.

В последната част белгийците на няколко пъти се опитваха да намалят и смъкнаха пасива си до 6 точки. След това българите бързо увеличаха аванси и взеха победата, която върна надеждата за класиране на Евро 2011.

Най-резултатни за България бяха Филип Виденов с 18 точки и Стефан Георгиев с 12 точки. За Белгия се отличиха Дмитри Лоерс с 21 точки и Маркъс Фейсън с 16 точки