Нашите момчета започнаха срещата с мощни атаки, които доведоха до няколко бързи точки и съответно до повеждане в резултата. Азиатският отбор бързо се съвзе и "закова" няколко топки в нашето поле и изравни за 4:4. Българите бързо върнаха лидерството си с преднина от 5 точки - 16:11.

Китайците се опитаха да се върнат в игра, като направиха няколко различни комбинации, за да излъжат нашите момчета, но "лъвовете" ни безпогрешно разчетоха намеренията им и ги накараха да сгрешат - 20:11.

До края на първия гейм, националите ни играха без да допуснат груби грешки и заслужено спечелиха първата част с 25:14.

Българите започнаха втория гейм малко колебливо. Матей Казийски отбеляза няколко точки от сервис, но си личеше, че не използва цялата си сила при изпълнението на началния удар. Китайците направиха няколко опита да обърнат резултата в тяхна полза, но усилията им стигнаха само до равенство - 11:11.

След което Владо Николов и СИЕ се мобилизираха и си върнаха преднината след пет бързи точки в противниковото поле за 16:11.

До края на втората част, блокадата на българските момчета бе непробиваема и китайците не успяха да реализират всичките си атаки. Силната игра на "лъвовете" ни доведе и до взимане на тази част с 25:19.

Третата част започна почти равностойно, като националите ни успяваха да поддържат резултата в своя полза само с една точка преднина - 6:5. Въпреки това, нашите момчета продължиха да не играят на 100%. Това обърка китайците и те допуснаха няколко груби грешки в нападение, което направи резултата 11:6 в полза на нашите волейболисти.

Българите продължиха да играят с лекота. Тази тактика се хареса на българските фенове, които бяха по трибуните в залата и ги накара още по-силно да викат "българи юнаци".

Тази конфортна преднина наруши концентрацията на нашите момчета и те допуснаха няколко гешки, които доведоха до стопяване на резултата до 18:16 за българите. Това стресна наставника на "лъвовете ни" - Силвано Пранди и той поиска прекъсване.

Веднага след това, националите ни си взеха "бележка" за допуснатите грешки и доиграха гейма с голяма класа и много хъс - 25:22.

Сблъсъкът бе първият от груповата фаза на турнира за българските национали, които имат 5 победи от последните 5 срещи с азиатския отбор и са загубили едва два гейма в тези мачове.