ЦСКА показа хъс и желание срещу Порто, но загуби с 0:1 във втория си мач от груповата фаза на Лига Европа. Единственият гол падна в 16-ата минута. Вкара го Фалкао, след като беше изведен сам срещу вратаря Мболи от своя съотборник Хълк.

В другата среща от групата Бешикташ спечели с 2:1 като гост на Рапид (Виена). Така турците и Порто са лидери с по 6 точки, докато всичко изглежда приключи за ЦСКА и Рапид, които са без актив до момента.

ЦСКА показа две лица срещу Порто, както го направиха и португалците. През първото полувреме „армейците” бяха надиграни тотално и трябва да се радват, че се отърваха само с едно попадение в мрежата си. Пълната доминация на „драконите” изглежда ги успокои и те решиха, че победата им е сигурна. Затова през второто полувреме Порто остави ЦСКА да създаде три чисти положения, които обаче бяха пропуснати от Мишел Платини и Килиан Шеридън.

В следващия си мач „червените” приемат Рапид на 21 октомври.

ЦСКА – ПОРТО 0:1
0:1 Фалкао (16)

ЦСКА: Мболи, Дечев, Виданов, Акуаро, Грило (67-Делев), Янчев, Тиеро (58-Трикаричи), Трифонов, Маркиньос, Платини (78-Галчев), Шеридън
Старши треньор: Гьоре Йовановски

ПОРТО: Елтон, Сапунару, Отаменди, Майкон, Перейра, Соуса, Моутиньо, Белуши (75-Гуарин), Кр. Родригес, Фалкао (72-Валтер), Хълк (65-Варела)
Старши треньор: Андре Вияш Боаш

Рефер: Алон Йефет (Израел)
Стадион: „Васил Левски”, София