Порто успя да постигне изключително важна победа с 5:1 над Виляреал на собствения си "Драгао" в 1/2-финален сблъсък от Лига Европа.

"Драконите" направиха много силно второ полувреме и тотално смачкаха своя противник.

На почивката Порто губеше с 0:1, след като гостите поведоха с гол на Кани в едноминутното продължение на първото полувреме.

През втората част обаче домакините успяха да "унищожат" своя противник и стигнаха до голове на колумбиеца Фалкао (49, 67, 75 и 90-ата минути) и Фреди Гуарин в 61-ата минута.

В крайна сметка двубоят завърши с победа за домакините с 5:1 и на практика Порто е първият почти сигурен финалист в турнира Лига Европа.

ПОРТО - ВИЛЯРЕАЛ 5:1
[0:1] Кани 45'
[1:1] Фалкао 49' дузпа
[2:1] Гуарин 61'
[3:1] Фалкао 67'
[4:1] Фалкао 75
[5:1] Фалкао 90'

ПОРТО: Елтон, Сапунару, Роландо, Отаменди, Родригес (72 - Варела), Моутиньо, Перейра, Гуарин, Фернандо, Фалкао, Хълк

ВИЛЯРЕАЛ: Лопес, Марчена, Мусакио, Катала, Марио, Кани (71 - Матиля) , Касорла, Валеро (66 - Мурабак), Бруно, Роси, Нилмар (72 - Рубен)

В другия изцяло португалски полуфинален сблъсък Бенфика победи Брага с 2-1.