Баскетболистите на Левски загубиха от гръцкия гранд Панатинайкос с 55:91 точки в полуфиналите на приятелския турнир на о-в Родос.

„Сините” не успяха да създадат особени трудности на ПАО, като „зелените” от Атина водеха пред цялото време. Воденият от сръбския специалист Желко Обрадович Панатинайкос взе инициативата още в началото и дръпна с 18:7 след 10 минути игра, а на почивката гръцкият шампион имаше аванс от 16 точки – 39:23.

През второто полувреме състезателите на ПАО увеличиха още повече натиска си и поведоха с 66:37 преди последната четвърт, като в края резултатът бе 91:55 точки.

Най-резултатен за „сините” бе американецът Арън Харпър с 20 точки, Доналд Коул завърши с 10, а Стефан Георгиев се отчете с 8 точки срещу непоказалия никакво отпускане тим на Панатинайкос. Днес носителят на Купата на България играе с домакините от Родос, а ПАО излиза срещу Паниониос.