Отборът на ЦСКА победи тима на Рапид Виена с 2:1 в среща от турнира Лига Европа, игран на стадион "Ернст Хапел" в австрийската столица.

Двубоят започна с жесток натиск от страна на домакините, които стигнаха до първото си голово положение в срещата още преди да е изтекла първата минута.

Австрийците получиха възможност да изпълнят корнер вдясно от вратата на Райс М'Боли. Изпълнението на Салихи бе изключително и топката разтресе напречната греда зад алжирския страж.

В 17-ата минута "армейците" отвърнаха на удара, след като Александър Тонев отправи страхотен изстрел от около 25 метра и малко не му достигна за да се разпише, след като коженото кълбо нацели гредата зад вратаря Хейдл.

В 35-ата минута Йордан Минев фаулира Дражан вдясно от наказателното поле на ЦСКА. Кавлак центрира в наказателното поле, където Сома отправи удар с глава, но доста неточен и топката излезе в аут.

Пет минути след подновяването на играта резултатът на стадион "Ернст Хапел" във Виена най-накрая бе открит и за радост на българските запалянковци попадението бе в австрийската врата.

Мишел Платини асистира на капитана Тодор Янчев, който с великолепен изстрел от около 20 метра прониза вратата на Рапид - 0:1.

Радостта на "армейците" бе попарена в 55-ата минута, когато главния съдия на мача отсъди доста спорна дузпа в полза на домакините. Зад топката застана Салихи, който възстанови равенството - 1:1.

В 60-ата минута Кавлак центрира в българското наказателно поле, където Пехливан отправи страховит удар към вратата на ЦСКА, но Райс М'Боли за пореден път доказа, че е вратар от световна класа и успя да опази мрежата си.

Така се стигна до 64-ата минута, когато Маркиньос, който отново изигра един великолепен мач за "червените", бе изпуснат от отбраната на Рапид и с прехвърлящ вратаря удар прати коженото кълбо зад голлинията на домакините за 1:2.

След попадението играчите на Рапид се втурнаха в атаки в търсене на нов изравнителен гол, но "армейците" така и не им позволиха да стигнат до него. От своя страна момчетата на Милен Радуканов организираха остри контраатаки и имаха своите шансове за попадение.

В крайна сметка нов гол на стадиона в австрийската столица не падна и ЦСКА спечели първите си точки в тазгодишното издание на турнира.

Рапид Виена - ЦСКА - 1:2
Стадион: "Ернст Хапел"
Зрители: 52 000
Главен съдия: Саймън Лий Евънс (Уелс)
Голмайстори: 0:1 - Тодор Янчев 50, 1:1 - Хамди Салихи 56 (д.), 1:2 - Маркиньос 63
Жълти картони: Кристофер Дражан, Ясин Пехливан(Рапид Виена); Тодор Янчев, Джузепе Акуаро, Маркиньос, Костадин Стоянов, Борис Галчев, Грегъри Нелсън (ЦСКА)

Състави:

Рапид Виена: Раймунд Хедъл, Марио Зонлайтнер, Маркус Хайкинен, Хамди Салихи, Маркус Кацер (Кристофер Тримел - 68), Атдне Нихиу (Рене Гартлер - 68), Вели Кавлак, Кристофер Дражан, Рагвналд Сома, Танжу Кайхан, Ясин Пехливан (Андреас Добер - 83)

ЦСКА: Райс Мболи, Костадин Стоянов, Тодор Янчев, Джузепе Акуаро, Румен Трифонов (Фабрицио Грило - 88), Борис Галчев, Александър Тонев (Коста Янев - 90+2), Йордан Минев, Маркиньос, Грегъри Нелсън (Спас Делев - 82), Мишел Платини