ЦСКА отпадна безславно в плейофния кръг от Лига Европа, след като завърши 1:1 в реванша срещу румънския гранд Стяуа.

Двата тима се изправиха един срещу друг във втората и решителна среща от плейофите за влизане в групите на втория по сила евротурнир.

Мачът се игра на националния стадион "Васил Левски" пред над 20 хиляди души. Домакините демонстрираха доста колеблива игра, но все пак стигнаха до равенството.

Резултатът в полза на гостите откри Кристиан Танасе в 72-ата минута, но само девет минути по-късно Мишел Платини изравни.

Така с общ резултат от двата мача 3:1 Стяуа се класира за групите на Лига Европа.

ЦСКА - СТЯУА 1:1
0:1 Танасе 72'
1:1 Платини 81'

ЦСКА: Мболи. Жуниор, Стоянов, Бандаловски (77 - Дечев), Халилович (46 - Виданов), Янчев, Галчев, Нелсън, Делев, Платини, Зику (75 - Костов)

СТЯУА: Тътърушану, Борчеану, Илиев, Латовлевичи, Галамаз, Брандан, Танасе (74 - Николич), Пропелица (67 - Бикфалви), Николица, Тату, Костя (61 - Русеску)