Лукойл Академик стартира с победа 92:71 над португалския тим Бенфика в третия по сила международен баскетболен турнир "EuroChallenge", предаде репортер на БГНЕС.

"Студентите" надделяха над опонентите си с 92:71. Срещата започна добре за домакините, които поведоха в първата четвърт с 28:17. Втората част завърши при резултат 26:25. На полувремето резултатът вече беше 54:42 в полза на българския тим. Португалците изглеждаха леко демотивирани и определено оставяха Лукойл лесно да печели точки. Третата четвърт завърши при резултат 16:12 в полза на португалците, които определено вдигнаха малко нивото си.

Последната четвърт бе отново за българите и завърши 26:13. Най-резултатен в мача беше Каспърс Камбала, който отбеляза 18 точки и осем борби. За гостите най-добре се представи Еванс, който успя да вкара 11 точки.

Следващият мач на Лукойл в турнира ще е на 23 ноември, когато "студентите" ще гостуват на шампиона на Естония Тарту Рок.

Снимка: БГНЕС