Едно от двете нови попълнения в Лукойл Академик - Девин Грийн, изгледа целия мач между Лукойл Академик и плевенския Спартак, игран тази вечер в Правец и завършил с очаквана победа на шампионите със 101-84. Докато новият му отбор се опитваше да прекърши своя съперник, в София бе изпратен екип да посрещне второто попълнение за деня Ламонт Мак.

Гостите от Плевен се държаха много добре срещу абсолютния лидер в НБЛ. Те се предадоха едва пет минути преди края, когато пасивът им бе едва 3 точки, но направиха няколко поредни непредизвикани грешки, вследствие на които разликата стана двуцифрена.

Плевенчани започнаха отлично и играеха като равен с равен. Нещо повече, в края на втората четвъртина преднината им достигна до 8 точки при 45-37, но до сирената домакините все пак успяха да вземат аванс от две точки - 47-45. В третата и четвъртата част шампионите я увеличиха, но тя така и не стана двуцифрена до последните пет минути на срещата.

Страхотен мач за Спартак изигра 36-годишният Хрисимир Димитров, който отбеляза 29 точки, преди да излезе за 5 фаула две минути преди последната сирена. Александър Дяковски наниза 17, Никола Трайков  е с 16.

За победителите, които играха без контузения Доминик Джеймс и без гиганта Бруно Шундов, най-резултатен бе Брендън Хийт с 20 точки. Отново силно игра Тенчо Банев, завършил с 16, капитанът Стойков има 15.

Снимка: botevgrad.com