Шампионът Лукойл Академик  записа трета поредна победа над Левски за сезона в Националната баскетболна лига за мъже.

В Правец "студентите" победиха с 93:85 (19:20, 30:21, 21:26, 23:18) точки в мач от 16-ия кръг и записаха 16-ти успех в 16 мача.

Така Лукойл Академик със сигурност ще завърши като номер 1 в редовния сезон. Шампионите стартираха добре мача и поведоха с 5:0 и 7:3, но след това допуснаха изравняване при 11:11.

До края на първата част се игра кош за кош, а "сините" с кош на Доналд Коул след 10 минути игра водеха с точка преднина - 20:19.

"Студентите" започнаха силно втората четвърт като изключително много им вървеше стрелбата от далечно разстояние, като баскетболистите на тима реализираха 6 тройки. След серия от 14:2 възпитаниците на Йовица Арсич поведоха с 11 точки - 33:22.

На почивката Лукойл Академик имаше аванс от 9 точки - 49:40, след като отборът спечели втората част с 30:21.

В третата част "сините" постепенно започнаха да заличават пасива си и след тройка на Арън Харпър и по един кош на Стефан Георгиев и Павел Иванов стигнаха до обрат - 58:57 в 25-та минута.

След нов кош на Харпър Левски поведе с 3 точки - 60:75, но Брендън Хийт изравни резултата след тройка.

"Сините" поведоха с 63:60, но след това домакините направиха серия от 10:0 и резултата стана 70:63.

След 30 минути шампионите водеха с 3 точки - 70:67. Тони Дечев бе начело на Левски в този мач, след като Константин Папазов все още се възстановява от операция на коляното.

В последната част Лукойл Академик започна със серия от 19:3 и поведе с 19 точки - 89:70 четири минути преди края, с което срещата на практика приключи.

До края мачът се доиграваше и "студентите" спечелиха с 8 точки - 93:85. За шампионите от Лукойл Академик най-резултатни бяха Тодор Стойков и Брендън Хийт с по 16 точки.

За Левски се отличиха Арън Харпър с 31 точки и Джейсън Кроу с 14 точки.

"Много добре се познаваме, не може да се изненадаме и подготовката за Купата започва от днес. Доволен съм от всички на 100 процента, новите попълнения се сработват с отбора.

Ние сме по-добрият отбор и затова победихме", заяви след мача старши треньорът на Лукойл Академик Йовица Арсич.

"Не знам точно къде сме сбъркали, след като гледаме видео ще направим анализ", каза помощник-треньорът на "сините" Тони Дечев.