Лукойл Академик разби Левски с 91-64 (26-13, 25-17, 14-17, 16-17) в днешното дерби от третия кръг на НБЛ, играно в залата в Правец.  В този мач победителите превъзхождаха своя съперник с няколко класи и още от първата част не му оставиха никакъв шанс дори за прилично представяне.

Победителите демонстрираха огромното си превъзходство през цялото времетраене на мача. Различна бе само третата четвъртина, когато на пейката седнаха тримата американци Грийн, Абукар и Хийт и едва тогава се получи известно равновесие в играта, след като преди това домакините поддържаха разлика от 30 точки.

Мохамед Абукар бе най-резултатен за Лукойл Академик, той отбеляза 21 точки, Дерил Уоткинс е с 18, с 14 е Девин Грийн, 12 добави Тодор Стойков.

За сините единствено Павел Иванов показа хъс за игра и стана топреализатор за своя тим с 13 точки, другият с двуцифрен актив - 11 точки, е Марко Маринович. Любопитен факт от статистиката обаче е, че отборът на Левски спечели 8 борби повече от Лукойл Академик. Но пък гостите направиха цели 26 грешки срещу само 11 на победителите.

В прякото предаване на мача по ТВ плюс отличен дебют като съкоментатор направи доскорошният президент на БК Балкан Иван Гавалюгов, който е и член на сегашния УС на ботевградския клуб.

В първата среща от кръга в Стара Загора Берое претърпя трети пореден неуспех, като отстъпи пред Ямбол със 70-72 (16-24, 11-11, 23-19, 20-18).