Левски загуби като домакин от Тунджа Ямбол с 69-68 в среща от 18 кръг на НБЛ. И в тази среща се потвърди традицията, че двата отбора правят мачовете помежду си изключително оспорвани. Последният двубой в зала Диана протече по подобен начин, тогава късметът бе на страната на "сините".

В отсъствието на неигралия Лодърдейл гостите имаха преднина през първата част, завършила 24-11 в тяхна полза. Левски спечели втората с 24-12 и след почивката мачът започна отначало. В третата четвъртина домакините играха по-добре и дръпнаха със 7-8 точки. Последните десет минути обаче ямболии играха значително по-добре. 2 минути преди края водеха с 5 точки, направиха обаче няколко грешки, които позволиха на "сините" да намалят пасива си само до 1 точка. Все пак в оставащите до края секунди играчите на Иван Чолаков бяха успяха да задържат аванса си, победиха с 69-68 и поднесоха безспорната изненада на кръга.

Поредния си дабъл-дабъл направи центърът на Ямбол Николай Върбанов, отбелязвайки 12 точки и овладявайки 11 борби. Най-резутатен за победителите със 17 точки бе Мартин Дурчев, Павел Маринов е с една по-малко - 16.

За Левски топреализатор с 19 точки отново бе Арън Харпър. С 15 е Павелн Иванов. "Домакините направиха 12 грешки, с 4 повече от тези на съперника.

В другия мач от кръга, игран днес, Лукойл Академик победи в Правец Евроинс Черно море с 87-78.

Снимка: sportal.bg