В мач между вторите отбори на Балкан и Рилски спортист от днешния 16 кръг на А група, който се игра в Ботевград, победа със 78-64 постигнаха домакините. В първата част тимът от Самоков игра по-добре и я спечели с 20-16. Във втората лек превес имаше Балкан, но на полувремето гостите имаха аванс от 1 точка - 36-37.

Фатална за Рилски спортист се оказа третата четвъртина.  В нея те вкараха първия си и единствен кош в 5-та минута и 5-та секунда и тя завърши 15-2 за Балкан. В нея самоковци направиха доста грешки и неточни стрелби, че треньорът им Боби Трифонов едва успя да вземе тайм-аут, тъй като липсваше спиране на играта.

В началото на последната четвъртина балканци дръпнаха с 15 точки. Играчите на Рилски спортист обаче направиха серия от 8-0 с 3 последователни коша на Любомир Киров. Оказа се, обаче, че това е било само временно и зелените бързо възстановиха двуцифрения си аванс, като до последната сирена оформиха крайното 78-64 (16-20, 20-17, 15-2, 27-25).

Отличен мач за Балкан изигра отново Георги Боянов. Той отбеляза 23 точки със стрелба 13-10, овладя и 9 борби за 30 минути игра. След неубедително първо полувреме, Ивайло Вучков завърши с дабъл-дабъл - 18 точки и 10 борби, като в последния си наказателен удар развали стопроцентовото си изпълнение от наказателната линия - 14-13. Емил Бинев вкара 12 точки, Венци Стоев има 10. В тази среща взе участие и Станимир Маринов, но той игра без напрежение в 20-те минути и завърши с 4 точки.

За Рилски спортист с 18 точки е Красимир Георгиев, Любомир Киров има 16, с по 13 завършиха Иван Ценов и Дарин Иванов.