Тази вечер вторият отбор на Балкан загуби в Ботевград от абсолютния лидер в първенството на А група - Дунав 2007, с 58-76. Така тимът от Русе остава с пълен актив от победи във всичките изиграни досега 11 срещи.

Домакините създадоха проблеми на своите съперници главно през втората четвъртина, когато на няколко пъти се доближаваха само до 2 точки, след като русенци спечелиха първата с 23-15. Зелените обаче направиха трагична трета част. В нея те вкараха първия си кош 5 минути и половина след началото й и я загубиха с 22-5. В  последните десет минути мачът се доиграваше и Дунав 2007 постигна поредната си лесна победа.

За Балкан-2 най-резултатен бе Ивайло Вучков с 22 точки, от които 20 само през първото полувреме. С 9 е Венци Стоев, с 8 - Преслав Петков.

За Дунав 2007 топреализатор стана Любен Пасков с 20 точки, с по 14 са Венцислав Петков и Христо Господдинов, Калоян Костов е с 11.