Днес в Ботевград вторият тим на Балкан претърпя поражение от Шумен със 72-80 (21-20, 13-23, 10-25, 28-12) в мач от първенството на А група. До този последен кръг и двата тима заемаха последните две места само с 1 победа и 7 загуби.

В първата част домакините поведоха само два пъти, но последният път бе в самия й край и я спечелиха с 1 точка разлика. Във втората гостите играха  по-добре и на полувремето имаха аванс от 9 точки - 43-34. В третата четвъртина младите момчета от Балкан отстъпваха значително. Те загубиха частта с 10-25, като авансът на шуменци достигна до 26 точки. В последната част пресиращата защита на Балкан обърка гостите, които започнаха да грешат по-често, но всичко това доведе само до по-малка разлика в крайния резултат в полза на Шумен.

Петима от отбора победител  завършиха с двуцифрен актив. Най-много точки отбеляза Александър Делев, с 16 е бившият играч на Балкан Янко Янков, с по 12 са Ивайло Тодоров и Димитър Василев, Георги Денчев вкара 11.

За Балкан най-резултатен бе Райко Дундалов с 23 точки, който направи и дабъл-дабъл с десетте си борби. С 15 е Филип Каменов, с 11 - Радослав Кочев.