Предварителните очаквания бяха, че срещата между Балкан и Ямбол ще бъде най-интересна от всички четвъртфинали за Купа Леденика.  Те обаче не се оправдаха напълно. Защото Балкан бе надигран от Ямбол и загуби със 78-69 (16-26, 16-23, 16-18, 19-11). Така всички предварителни надежди на ботевградските фенове и заканите за победа се спукаха като сапунен мехур. Воденият от Иван Чолаков отбор наистина бе по-класен, а така наречените млади надежди на Балкан, както и някои малко по-стари, отново разочароваха.

След първата част Балкан отстъпваше с 10 точки - 16-26, на полувремето авансът на Тунджа бе вече 19 - 49-32, а след третата прибави към актива си още една точка - 67-48, след като в 25-та минута авансът им бе достигнал до 22 точки при 59-37. Балканци тръгнаха да гонят михаля в четвъртата част, три  минути преди края наистина намалиха пасива си до 6 точки при  71-65. Но пролича,  че нямаха достатъчно възможности - нито в нападение, в което липсваше добра организация, нито в защита, която бе твърде слаба.

Видя се, че само един Георги Давидов, който  отбеляза 32 точки и овладя 10 борби, не е достатъчен. Любомир Лилов е с 12 точки и 11 овладени топки под двата коша. Невъзстановеният изцяло Дуейн Мортън вкара 8 точки и спечели 10 борби. С 6 точки е Цветелин Иванов, но със стрелба 2 от 11. С 1-7 от тройката е Станимир Маринов, Бинев е с 4 точки, Митко Филипов и Крум Дойчинов въобще не се разписаха.

За Ямбол Мартин Дурчев е с 24, Павел Маринов има 19, Николай Върбанов е с 15 точки и 13 борби.