С два гола на Емануел Адебайор Реал Мадрид постигна съкрушителна победа с 4:0 над Тотнъм в първи четвъртфинален мач от Шампионската Лига, игран на стадион "Сантяго Бернабеу".

Нападателят откри резултата още в 4-та минута след удар с глава, а през второто полувреме отново с глава направи 2:0. Третият гол бе дело на Анхел ди Мария след феноменален изстрел в 72-та минута. Кристияно Роналдо пък оформи крайния резултат със страхотно воле четири минути преди края на мача.

Победата на домакините обаче бе сериозно улеснена от изгонването на Питър Крауч още в 10-та минута заради два бързи жълти картона за аналогични остри влизания с бутоните напред.

Така реваншът на "Уайт харт Лейн" след седмица може до голяма степен да се счита за формалност.

С головете си Адебайор до голяма степен изкупи греховете си от последния мач на Реал, когато неговите пропуски срещу Хихон доведоха до първа домакинска загуба през сезона и край на надеждите за титла в Испания.

Интересно е да се отбележи, че Адебайор е нещо като "черна котка" за Тотнъм, тъй като от престоя си с Арсенал той има 8 гола от 9 мача в лондонските дербита.