Тази вечер Балкан бе надигран при гостуването си  на Левски със 113-91 (26-29, 28-21, 25-23, 34-18). Въпреки поражението, обаче,  зелените завършиха на трето място два кръга преди края на редовния сезон. Това се получи след като в Плевен единственият конкурент за третото място - Рилски спортист, загуби от Спартак със 70-63.

В столичната зала Универсиада Балкан стартира с 8-0 и 13-4 и въпреки че домакините намалиха пасива си, първата четвъртина бе спечелена от Балкан с 29-26. В началото на втората част сините направиха серия от 20-4 и в 15-та минута поведоха с 46-35, но до края на полувремето балканци успяха да намалят пасива си само на 4 точки - 54-50.

Третата част също бе доста оспорвана, дълго време се играеше кош за кош, но в края й домакините взеха аванс от 6 точки - 79-73. Само за минута и половина след началото на последната четвъртина обаче пасивът на Балкан набъбна на 14 точки при 87-73 и на практика мачът свърши в този момент. До края зелените свалиха гарда и загубиха със 113-91.

И в този мач, както и в останалите между двата отбора не само този сезон, но и миналия, Балкан не можа да намери противодействие на Арън Харпър. Американецът отново игра с огромна лекота и вкара 45 точки, 19 от които през първото полувреме. Коефициентът му е твърде внушителен - 50, като към отбелязаните точки се прибавят 6 борби, 5 асистенции и една отнета топка. Лодърдейл завърши с 15 точки, с 14 е Златин Георгиев, Славейков има 12.

От Балкан петима завършиха с двуцифрен точков актив, като отново най-резултатен бе Георги Давидов с 18 точки. С 15 е Любомир Лилов - всичките от тройки. Димитър Филипов завърши с 13, отбелязани през първото полувреме, през второто той бързо натрупа пет фаула. Цветелин Иванов е с 12 точки, с 11 е Дуейн Мортън, с по 9 са Крум Дойчинов и Кристиян Борисов, Ивайло Вучков вкара 7.

Балкан отстъпваше значително в точността на стрелбата - има 57% срещу цели 73.5 % на Левски.  Сините спечелиха и 17 борби повече - 39, срещу 22 за играчите на Балкан.

В другите мачове днес Спартак победи Рилски спортист със 70-63, което се оказа решаващо за третото място в полза на Балкан. В Правец Лукойл Академик без контузения Доминик Джеймс победи много трудно Ямбол със 76-70. Вчера в Бургас Черноморец загуби нещастно от Евроинс Черно море само с 1 точка - 71-72.

Снимка: Цветелин Кръстев