Във второто поредно домакинство от третото завъртане на редовния сезон на НБЛ Балкан спечели тази вечер срещу Рилски спортист с 91-80 /22-12, 29-19, 22-211 18-28/. И се затвърди на третото място във временното класиране, вече с 2 победи повече от тима от Самоков.

Отборът на Рилски спортист създаде неочаквано малко проблеми пред домакините. Още след първата четвъртина Балкан имаше 10 точки аванс, а след втората преднината му вече бе 20 - 51-31. Зеленобелите продължиха да доминират и в третата четвъртина, когато достигнаха и до най-голямата разлика в тяхна полза от 27 точки при 64-37. В последните десет минути видимо се отпуснаха, тази част бе спечелена от Рилски спортист с 10 разлика за крайното 91-80 за Балкан.

Победителите водеха в продължение на 39 минути и 21 секунди, а самоковци бяха напред само в продължение на 21 секунди. Балканци направиха цели 31 асистенции спрямо 20 на гостуващия тим, имат преимущество и в борбите, и в отнетите топки, както и в процента стрелба.

Най-резултатен за Балкан с 24 точки бе Микейл Хопкинс, той грабна и 7 борби. С 12 точки е Павлин Иванов, 10 отбеляза Венци Петков. Трима са с по 9 точки - Брендън Браун, който направи и 9 асистенции, Димитър Димитров и Алекс Гаврилович, с по 8 са Крис Минков и Ламаркъс Рийд, 2 точки добави Павел Иванов. В игра за Балкан влязоха всички играчи - Здравко Христов, Мирко Мулалич и Румен Василев.

Силно за Рилски спортист игра Малик Диме, сенегалецът отбеляза 21 точки и взе 6 борби. Евгени Хаджирусев е с 18, Юджийн Харис има 15 точки, с 13 е Златин Георгиев.

В Ямбол Левски Лукойл избегна поражението от домакините след силна последна част, спечелена с 22-10,  като победи със 78-75. В Правец Черно море Тича разгроми А1 Академик с 95-74. В момента се играе последната среща между Берое и Академик Пловдив.