След като водеше през по-голяма част от времетраенето на мача в Арена Самоков, отборът ан Балкан отстъпи нещастно в края със 78-74 (19-18, 17-27, 26-22, 16-7). Така отборът на домакините спечели предсрочно първото място в редавния сезон, докато Балкан ще трябва да се бори за запазване на второто в оставащите три кръга.

След равностойна първа част Рилски взе преднина от 1 точка - 19-18. Балканци изиграха силна втора четвъртина, която спечелиха с 27-17 и на полувремето водеха с 9 - 45-36.  След третия период продължиха да имат аванс от 5 точки - 67-62.

Водеха и при оставащи три минути до края със 74-73. След това обаче Брендън Браун вкара тройка и даде предимство на домакините от 2 точки - 76-74 46 секунди преди последната сирена. В оставащото време Балкан не можа да отбележи точка и загуби мач, в който бе близо до спечелването му.

Много силно за Балкан играха Амад Рори, реализирал 21 точки, Дерик Маркс с 18 - двамата имат по 5 асистенции, и Димитър Димитров, вкарал 16 точки и овладял 6 борби. Още малко помощ трябваще от останалите за постигането на успех - с по 6 точки са Крис Минков и Джоунс, с 3 е Николай Грозев, само по 2 добавиха Уошингтън и Пищиков.

За Рилски спортист с 21 точки е Павлин Иванов, Браун вкара 15, Алекс Симеонов е с дабъл-дабъл от 14 точки и 10 борби, Трей Портър има 8 точки и 11 овладени топки.