Баскетболистите на Балкан загубиха последния си мач от редовния сезон на НБЛ. Във Варна те отстъпиха на Евроинс Черно море с 81-66 (17-20, 17-9, 24-18, 23-21).

Зелените спечелиха първата четвъртина, а в началото на втората авансът им достигна до 11 точки. До края й обаче допуснаха силна серия на варненци и на полувремето отстъпваха с 5 точки - 34-29. В третата част моряците увеличиха аванса си на 13 точки и спокойно финишираха.

Интересно бе как ще се завърне след четиримесечно отсъствие капитанът на Балкан Йордан Бозов.  Той игра 32 минути, като реализира 11 точки, хвана 6 борби, направи 2 асистенции и извърши 4 грешки. Най-полезен и най-резултатен бе Георги Давидов, който отбеляза 16 точки. С 13 еДуейн Мортън, 11 има и Цветелин Иванов, 8 вкара Дойчинов, 7 - Вучков.

За домакините топреализатор стана Тихомир Желев с 18 точки. 13 отбеляза Милчо Борисов, а плеймейкърът Пламен Алексиев е с 12.

В останалите мачове днес: в Ботевград Лукойл Академик победи Рилски спортист с 82-73, като за тима от Самоков не игра Иван Лилов. Левски се справи лесно с гостуващия Спартак с 95-79, а в Бургас Ямбол очаквано загуби от Черноморец със 71-64.

Така в четвъртфиналния плейоф Балкан ще играе с Тунджа Ямбол. Серията е до 2 победи в 3 мача, които са предвидени за следващата седмица. Първият е в сряда, 4 май в Ботевград, вторият - на 6 май в зала Диана, при разменени победи третата среща е отново в Ботевград в неделя, 8 май.

Снимка: Любомир Г. Лилов