Шампионът Лукойл Академик (София) е само на победа от класиране на финала в Националната баскетболна лига за мъже.

Възпитаниците на Йовица Арсич победиха за втори път като домакини Рилски спортист (Самоков) - този път с  94:73 (23:20, 19:14, 28:19, 24:20) точки и поведоха в серията с 2-0 победи, предаде БТА. Третата среща е в Самоков.

"Студентите" поведоха от началото на двубоя и на полувремето имаха аванс от 8 точки - 42:34.

През третата четвърт преднината им достигна 18 точки - 66:48 и на практика след това срещата се доиграваше.

Най-голямата разлика се получи в крайния резултат - 21 точки 94:73.

За шампионите най-резултатни бяха Травис Питърсън с 24 точки и 8 борби и капитанът Тодор Стойков с 21 точки.

За Рилски спортист се отличиха Иван Лилов със 17 точки и Димитър Караджовски с 13.

"Днес се държахме по-добре. Може би подходихме по-сериозно, а на съперника не им вървеше като в първия мач. Не смятам, че разликата в края е реална. Но правим изключително безотговорни грешки", каза след мача старши треньорът на Рилски спортист - Росен Барчовски