Срещу Рилски спортист в Правец шампионите от Лукойл Академик бяха близо до втора поредна домакинска загуба в първенството на ТЕСИ НБЛ. Те изоставаха в по-голяма част от мача, но успяха да направят обрат в последните две минути, когато спечелиха срещата с 92-87 (22-17, 20-28, 16-27, 34-25).

Най-добър за победителите отново бе Аландо Тъкър с 27 точки с много добър процент стрелба 11-14, овладя и най-мого борби - 9. С 14 точки е Божидар Аврамов, 13 вкара Димитрис Вергинис, Юре Лалич добави 12.

Много силно за Рилски спортист игра Върнън Тейлър, който стана топреализатор в мача с 36 точки. С 11 е Дарин Иванов, по 10 вкараха Евън Раванел и Шон Барнет.

След края на срещата треньорът на гостите Росен Барчовски пред камерите на NEWS 7 хвърли основната вина за загубата върху отсъжданията на реферите Манолов, Великов и Марков.

В другите две срещи от 9 кръг, играни днес, Левски победи като гост Черноморец с 85-65, а Спартак загуби в Плевен от Черно море Порт Варна 73-83.

В последния мач от кръга утре - неделя, Балкан гостува на Берое Стара Загора.