Днес в  последния си мач от предварителната група Б на финалния турнир за кадетки  Балкан се наложиха над Шампион 2006 с 40-36 (12-9, 11-18, 8-7, 9-2).  По този начин те заеха третото място в групата, а тимът от столицата остана четвърти.

Въпреки ниската резултатност мачът бе изключително оспорван и премина през няколко обрата. Балкан спечели първата четвъртина с 12-9. Продължи да играе добре и във втората и в средата й водеше с 6 точки - 18-12. От този момент обаче момичетата в зелено-бели екипи допуснаха серия от 0-9, след като не можаха да се ориентират добре към зоновата преса на съперника и Шампион поведе с 21-18, а в края на полувремето увеличи преднината си с още една точка - 27-23.

В третата част момичетата на Балкан  успяха да смъкнат една точка от изоставането си и резултатът преди последните десет минути бе 34-31 за Шампион 2006.  В решителната част зелено-белите заиграха още по-солидно в защита, като бързо обърнаха резултата в своя полза. За този период те позволиха на съперничките си да отбележат едва 2 точки, в напрегнатите последни минути издържаха и психически и спечелиха абсолютно заслужено, въпреки че водеха в резултата 13 минути срещу 23 на Шампион 2006.

Май Петкова отново вкара най-много за Балкан - 9 точки, Вера Николова е със 7, силен мач изигра Радияна Манчева, която отбеляза 6 точки и овладя 13 борби под двата коша, 6 точки има и Диана Луканова, с 5 точки и 9 борби е Десислава Хилендарова. За Шампион 2006 най-точна бе Радостина Георгиева с 10 точки.

Така утре в мач за разпределение на местата от 5-то до 8-мо Балкан ще играе с четвъртия от група А - Монтана 2003. Срещата започва в 14.00 ч.

След това в единия полуфинал от 16.00 ч.победителят в група А Черно море Одесос ще играе с Рилски спортист, който остана на второ място в група Б след загуба от НСА с 32-43, а след тази среща от 18.00 ч. е другият полуфинал между НСА и Дунав Русе.