Младежкият национален отбор на България записа трета поредна победа на Европейското първенство, дивизия В. Възпитаниците на Петър Клечков надиграха трудно Унгария с 84-80. Нашите изоставаха през първото полувреме, но през второто се вдигнаха и обърнаха мача. В последните секунди пък Пламен Христов вкара два коша, които в крайна сметка се оказаха решаващи. Така българите завършиха участието си в първата групова фаза и чакат Дания да бие Словакия, за да станат втори и да влязат в осмицата.

Двата тима почнаха резултатно двубоя и си размениха по няколко коша. По средата на първата част обаче унгарците направиха първото откъсване в мача и поведоха с 8 точки. Те поддържаха аванса си и след десет минути бяха напред с 25-16. Унгария водеше и през цялата втора част, като малко преди края й разликата дори стигна до 12 точки. Нашите момчета обаче свалиха пасива и на почивката изоставаха с 46-38.

Паузата явно се отрази добре на българите, които обърнаха развоя в своя полза през третата четвърт. Унгарците вкараха първия кош, но серия от 14-0 завършила с тройка на Дарин Иванов им даде преднина при 50-48. След това унгарците пак излязоха напред, а в края на частта Христо Господинов вкара два наказателни удара за 58-56.

Българите почнаха силно последна част и се откъснаха напред с 8 точки. По средата й съперника намали на една точка, а малко по-късно след серия от 8-2 Унгария излезе напред при 80-78. Тогава дойде моментът на Пламен Христов, който вкара два решителни коша, които дадоха аванс на тима. След това унгарците пропуснаха от тройката, а Дарин Иванов хвана борбата, бе фаулиран и с два успешни наказателни удара подпечата успеха за българите.

Много силен двубой за нашите изигра Дарин Иванов. Плеймейкърът бе най-резултатен с 19 точки, а освен това хвана и 5 борби. Станислав Цонков добави 16 точки, а пък други трима вкараха по 10.