Националният отбор за юноши завърши на първо място в група А на Европейското първенство, дивизия В. Нашите записаха трета победа, този път над Унгария със 76:54 в мача за първата позиция в групата. Павлин Иванов бе най-резултатен за нашите с 21 точки. Николай Стоянов се включи с 15 и 8 борби, а Алекс Симеонов вкара 12 точки.

Гостите започнаха по-добре в първите минути, но бързо българите се разиграха и показаха, че са по-добрият отбор.

Българите почнаха малко смутено и унгарците поведоха с 6:1. След това нашите вкараха 13 точки поред, като гостите отбелязаха едва в последната секунда на частта за 14-8 за България. През втората четвърт разликата се запази, а след това Павлин Иванов вкара 8 поредни точки и нашите дръпнаха с 15 точки. На почивката авансът им стигна 25 точки.

Третата част обаче не се разви по никак добър начин за нашите. Унгария започна със серия от 10:0 след почивката и намалиха изоставането си до 53:37. Още преди средата на четвъртата част българите обаче отново увеличиха оборотите и поведоха с 28. До края на мача българите нямаха никакви проблеми и довършиха спокойно оставащите минути.

Така нашите продължават във втората фаза на шампионата без загуба.

Снимка: sportal.bg