В предпоследния си мач от европейския шампионат - Дивизия Б, който завършва утре в Сараево, България отстъпи пред домакините от Босна и Херцеговина със 78-65 (28-9, 8-17, 20-21, 22-18). Домакините започнаха вихрено и в 6-та минута водеха с 18-0. Едва тогава българите отбелязаха първия си кош чрез тройка на Дарин Иванов, а частта завърши при 28-9 за босненския тим.

През втората част картината бе коренно различна - нашите национали я спечелиха със 17-8, но на полувремето изоставаха със 7 точки - 36-29. През второто полувреме играта бе равностойна, но домакините не позволиха на нашите да направят обрат.

Избраниците на Петър Клечков не можаха да се справят с двамата високи в състава на съперника - Миралем Халилович (29 точки и 11 борби) и Мирза Булич (19 точки и 8 борби). За България най-резултатни бяха Константин Коев с 16 точки и Пламен Христов с 15, който спечели и 9 борби.

В последния си мач утре за 7-8-мо място България ще играе с Дания. Именно с датчаните бе и първата среща на младежите ни в предварителната група, която нашите загубиха 61-72.

В първия полуфинал Естония пречупи Белгия с 64-61 и стана единият тим, който от следващия сезон ще участва в Дивизия А.