Лидерът в Западната "Б" група Спортист (Своге) завърши 2:2 при гостуването си на Чавдар (Eтрополе) в двубой от 6-ия кръг на Западната "Б" група. Тимът от Своге пропусна победата, въпреки че водеше с 2:0 до 85-ата минута. Двубоят ще се запомни с невероятен гол от центъра на Младен Стоев, но и с грозна контузия, получена от стража на гостите Николай Годжев. Освен това съдийската бригада не бе на ниво и изнерви играта с няколко спорни отсъждания. Тимът на Валерий Дамянов остава на върха в класирането с актив от 13 точки. Вторият Пирин (Гоце Делчев) се провали при домакинството си на новака Сливнишки герой и има 11 точки. Тимът от Своге реши изхода още до полувремето, като поведе с 2:0. Още в 6-ата минута Младен Стоев наказа невнимателния вратар на домакините Яначков и с удар от центъра го прехвърли майсторски за 0:1. В 27-ата минута вратарят на гостите Николай Годжев получи тежка травма. При едно спорно положение за засада, нападател на Чавдар бе изведен срещу Годжев. Двамата се сблъскаха, при което стражът на гостите се строполи на земята, след като получи удар в главата. Годжев напусна терена и бе откаран в болница, а на неговото място в игра се появи младокът Иванов. В самия край на първата част гостите стигнаха до втори гол. Негов автор стана Николай Будинов. Той засече майсторски с глава центриране на Стоян Тодоров, който пък получи отличен пас от Румен Ангелов. През втората част домакините бяха по-активни. В 85-ата минута Диего Фераресо проби отлично отдясно и с хубав удар върна интригата в мача. Три минути по-късно гостите останаха с 10 души, след като Симеон Атанасов получи втори жълт картон. В последната минута на даденото от съдията продължение Чавдар стигна до изравнителен гол. Негов автор стана Томи Костадинов, който се разписа след центриране от корнер и колективна грешка в отбраната на Спортист.