В тази среща Балкан - след оставката на Николай Пеев - бе воден от трима треньори от клуба - Георги Христов, Михаил Михайлов и Лъчезар Диков. Очаквано победа спечелиха домакините - крайната разлика е  25 точки - 78-53.

Зелените играха добре през първата част, в която на три пъти повеждаха, и в първите минути на втората. Но след средата й разликата в полза на домакините стана двуцифрена и преди края на полувремето достигна 20. В третата и четвъртата части балканци продължиха да бъдат неравностойни. Така без напрежение Лукоъл Академик постигна седмия си успе в седемте изиграни досега срещи.

Йовица Арсич завъртя целия си състав, като най-резултатен бе Акида Маклейн с 13 точки и 10 борби,  Тодор Стойков е с 11.. За Балкан единственият с двуцифрен актив е Любомир Лилов, отбелязал 14 точки. С 8 е Николай Маринов, с 6 са Станимир Маринов и Айзея Мартин, с по 4 за Мортън, Маринчешки и Кроуфърд..