Тази вечер Лукойл Академик загуби гостуването си на Валенсия с 83-59 (18-11, 13-13, 31-12, 21-23) в мач от група Д на турнира Юрокъп.

Българският шампион поведе със 7-0 във втората минута, но домакините направиха пълен обрат още до края на първата част, която завърши 18-11 за Валенсия. Втората четвъртина бе равностойна и завърши 13-13 и на полувремето авансът от 7 точки за домакините остана.

Пет минути след почивката Валенсия поведе с 14 точки и до края на третата част имаше тотално превъзходство, което се изрази и в резултата - 62-36. Последните десет минути домакините поддържаха аванс над двайсет точки и спечелиха без проблеми с категорична разлика.

В последния си мач за испанския тим Тиаго Сплитер стана топреализатор с 18 точки, като овладя и 7 борби. С по 11 точки са Маркович и Огилви, Рафа Мартинец и Лишчук са с по 10, като украинецът сграбчи 9 борби.

Бруно Шундов най-после направи добър мач, като отбеляза 17 точки и взе 7 борби под двата коша. Ламонт Мак е другият играч от гостите с двуцифрен актив - 10 точки.