Българският баскетболен шампион Лукойл Академик (София) допусна четвърта поредна загуба в група "Е" на европейския клубен турнир по баскетбол за мъже "Еврокъп". Лукойл все още е без победа в групата и заема последно място в класирането, а за Игокеа това бе първи успех.

Гостите започнаха по-добре мача и след първите 10 минути поведоха с 19:16. През втората четвърт водачеството продължи да се сменя, а разликата в полза и на двата отбора рядко превишаваше две точки.

На почивката Игокеа водеше с 36:34. Гостите продължиха да водят след подновяването на играта, а след 30 минути Игокея имаше аванс от 3 точки - 55:52. С две поредни тройки на Джипсън в началото на последната част гостите поведоха с 9 точки - 62:51. До края на мача босненските баскетболисти удържаха преднината си.

За Лукойл Академик с 14 точки и 8 борби завърши Филип Виденов, а Дейвин Уайт добави 12 точки.

За Игокеа 19 точки и 10 борби се отличи Урош Николич, 11 точки вкара Теди Джипсън, а с 10 точки се отчете Горан Гайович.

Двубоят се игра пред близо 1000 зрители в зала "Универсиада" в София.

Следващата седмица Лукойл Академик гостува на Асесофт Плоещ (Румъния).

В друг мач от тази група Химки (Русия) се наложи над Пинар Кършияка (Турция) с 80:66 (15:23, 22:11, 15:17, 28:15).

Снимка: lap.bg