Лукойл Академик загуби у дома от Билбао с 64:85 в третия си мач от груповата фаза на баскетболния европейски клубен турнир Еврокъп.

Българският шампион изигра силно първо полувреме в "Арена Самоков", но през втората част защитата на гостите реши изхода от срещата в полза на фаворита от Испания.

В средата на първата част на двубоя Лукойл поведе с 15:10 и успя да завърши аванса си, водейки с 25:23 след финалната сирена.

Българите не успяха да запазят преднината си през втората четвърт, въпреки че испанците често допускаха грешки в атака. Все пак Билбао поведе с 43:42 на почивката.

Гостите вдигнаха темпото през втората част и закономерно поведоха с 50:42. В последния период Билбао успя да увеличи аванса си на повече от 20 точки и спокойно дочака края на двубоя в Самоков.

Ламонт Хамилтън вкара 19 точки и овладя 8 борби за победителите, 15 добави Костас Василиадис.

За Лукойл Академик с "дабъл дабъл" от 13 точки и 11 борби завърши Девин Грийн, 11 вкара Мохамед Абукар, а 10 добави Дарил Уоткинс.