Българският шампион спечели по убедителен начин победа при гостуването си на Белгаком Спиру Шарлероа със 79-61 (29-13, 18-15, 13-21, 19-12). Това бе задължителен успех на Лукойл Академик, необходим за запазване на шансовете за класиране в следващата фаза на турнира Юрокъп.

Играчите на българския тим направиха страхотна първа четвъртина, която спечелиха с 29-13, а в средата на втората разликата в тяхна полза премина 21 точки при 42-21. Домакините успяха да спечелят третата, но  пасивът им така и оставаше двуцифрен. В последните десет минути Лукойл Академик отново показа класа, спечели ги с 19-12, а с това и мача със 79-61.

Много силно игра Девин Грийн, който реализира 31 точки и овладя 7 борби. С 14 точки и 9 овладени топки е Дарил Уоткинс, по 10 точки имат Брандън Хийт и Тодор Стойков. За Белгаком Спиру Мат Уолш бе най-резултатен с 16 точки, 13 има Бегин, 12 - Алън.

Така утре българският шампион ще чака изхода на мача в Подгорица между Будучност и Билбао, като испанците вече си осигуриха участие в следващата фаза. А в петък от 20.00 ч.  Лукойл Академик ще гостува в Ботевград на Балкан в среща от НБЛ.