Балкан отпадна от турнира за Купата на България още след първия си мач. В днешния четвъртфинален мач в Самоков след изключително бездушна и слаба игра зелените бяха разгромени от Левски с 36 точки разлика - 94-58 (21-5, 13-16, 26-18, 34-19).

Играчите на Балкан изиграха една обидно за дошлите от Ботевград фенове първа четвъртина. Сините поведоха с 19-3, а до края на частта балканци отбелязаха само още 2 точки. Зелените играха прилично само в последните пет минути на втората част, спечелена от тях с 16-13, когато от 26-9 за Левски доведоха резултата до 34-21 на полувремето.

След лошото начало на третата част, когато Мароевич и Маринчешки увиснаха с по 4 фаула,  амбициите за някакво прилично представяне се изпариха окончателно и треньорското ръководство на Балкан реши да даде шанс на всички играчи от пейката.

Левски спечели два пъти повече борби под двата коша - 50 срещу само 24 на Балкан. Сините имат и почти два пъти по-висок процент стрелба - 61% срещу 31%.

Джарет Хауъл с 19 точки бе най-резултатен за победителите. С 13 е капитанът Стефан Георгиев, по 11 имат Павел Иванов и Джъстин Елър.

Най-добре от Балкан игра Дуейн Мортън, който отбеляла 14 точки и е с най-висок коефициент. С 12 е Лилов, 10 има Филипов. Станимир Маринов завърши с 8 точки, но с много слаб процент - 3 от 13. Без точка остана Маринчешки, който за 21 минути игра стреля само веднъж към коша.