Олимпик Марсилия изхвърли Интер от Шампионската лига, въпреки че загуби мачо между двата отбора с 1:2. Заради гола си на "Джузепе Меаца" обаче френският тим ще играе на четвъртфинал, защото в първата среща беше спечелил с 1:0.

"Нерадзурите" отпаднаха драматично от най-престижния европейски клубен турнир, като поведоха в 75-тата минута чрез Диего Милито, но влезлият като резерва Брандао изравни във втората минута на добавеното време.

Малко след това пък вратарят на Марсилия Стив Манданда предизвика дузпа и беше изгонен, а Джампаоло Пацини се разписа от бялата точка. Попадението обаче нямаше как да зарадва привържениците на италианските вицешампиони.

Интер – Олимпик Марсилия 2:1

1:0 Милито 75
1:1 Брандао 90+2
2:1 Пацини 90+6 (д)

Червен картон: Манданда 90+3

Интер:
Жулио Сезар, Лусио, Самуел, Майкон, Нагатомо, Санети, Станкович, Поли (Камбиасо – 74), Снайдер (Оби – 58), Милито, Форлан (Пацини – 58)

Олимпик Марсилия: Манданда, Диавара, Н'Кулу, Аспиликуета, Морел, Диара, М'Биа, Валбуена (Шейру – 76), Амалфитано, А. Аю (Брачиляно – 90+5), Реми (Брандао – 88)

По безапелационен начин Байерн победи с 7:0 Базел и се класира за четвъртфиналите в Шампионската лига. Домакините играха красиво и резултатно, заличиха бързо гола пасив от първия мач и до почивката решиха изхода от двубоя.

Германският гранд направи силен мач и за втори път в рамките на няколко дни вкара седем гола, след като в събота същото се случи и с Хофенхайм.

Победата е и рекорд в Шампионската лига – за първи път във фазата на елиминациите е постигнат такъв резултат.

Тази вечер блестя и голмайсторът на отбора Марио Гомес, който вкара цели четири гола. През уикенда той направи хеттрик и в Бундеслигата и така са броени дни вкара седем гола.

Байерн – Базел 7:0

1:0 Робен (11)

2:0 Мюлер (42)

3:0 Гомес (44)

4:0 Гомес (50)

5:0 Гомес (61)

6:0 Гомес (68)

7:0 Робен (81)

Байерн: Нойер, Лам, Боатенг, Бадщубер, Алаба, Луис Густаво, Кроос, Робен (82-Тимошчук), Мюлер (70-Швайнщайгер), Рибери (78-Пранич), Гомес

Базел: Зомер, Парк, Абрахам, Драгович, Щайнхьофер (70-П. Деген), Шакири, Кабрал, Джака, Щокер (62-Ф. Фрай), Щрелер, А. Фрай