Баскетболистите на Балкан загубиха и втория си четвъртфинален мач с Тунджа Ямбол. Днес в Ботевград те отстъпиха с 85-88 (17-26, 21-24, 22-18, 25-20) и приключиха серията, както и участието си в НБЛ този сезон. В редовния сезон те заеха 6-то място.

Зелените направиха всичко възможно да зарадват с победа своите привърженици, напълнили тази вечер зала Балкан. Не сполучиха, въпреки че имаха шанс за това, но оставиха добри впечатления със стремежа си към успеха. След като на полувремето изоставаха с 12 точки - 38-50, след третата част стопиха пасива си на 8 - 60-68,  и го заличиха две минути преди края при 81-81. Малко след това се стигна и до ново равенство 83-83, но в оставащите 67 секунди домакините не успяха да направят пълен обрат. Те не намериха най-точните решения и значително по-опитните играчи на Ямбол, въпреки умората им, се възползваха от това.

Изключителен мач за Балкан изигра Станимир Маринов. Въпреки здравословните си проблеми преди четвъртфиналната серия той отбеляза 30 точки, има 4 борби, 2 асистенции и 2 отнети топки.  На добро ниво игра и Емил Бинев, станал втори по резултатност с 16 точки. С 11 точки и 5 асистенции е Димитър Филипов, Дуейн Мортън завърши с 10 точки и най-много овладени борби - 5.

За Ямбол петима завършиха с двуцифрен точков актив. Най-резултатен с 23 точки бе Мартин Дурчев, който вкара 6 тройки от 8 опита. Джон Офоегбу е с дабъл-дабъл от 19 точки и 10 борби, с  по 12 точки иса  Тони Гуджино и Юлиян Радионов, с 10 завърши капитанът Говедаров.

Снимки: Цветелин Кръстев