Чехия удари с 2:1 Гърция в среща от Група "А" на "Евро 2012" и отново е в играта за класиране в следващата фаза на турнира.

Попаденията за чехите вкараха Петер Жирачек и Вацлав Пилар, точен за "елините" бе Теофанис Гекас.

Чехия тотално надигра гърците през първото полувреме. Тогава Томаш Росицки и компания правеха каквото си поискат на терена, създадоха половин дузина положения, вкараха бързи два гола и не дадоха никакви шансове на гърците.

След почивката обаче "елините" тръгнаха в атака, възползваха се от груба грешка на Петер Чех и успяха да намалят, но за нещо повече не им достигна шанс и умения.

Така преди срещата Полша - Русия, която е по-късно днес, чехите се изравниха по точки с руснаците, а гърците и поляците имат по една спечелена точка.

ГЪРЦИЯ - ЧЕХИЯ 1:2

Голмайстори:
0:1 Иречек (3)
0:2 Пиларж (6)
1:2 Гекас (53)

ГЪРЦИЯ: 1. Халкиас (23 - 13. Сифакис), 2. Маниатис, 5. Пападопулос, 15. Торосидис, 20. Холебас, 10. Карагунис (к), 16. Фотакис (46 - 17. Гекас), 21. Кацуранис, 22. Фортунис (71 - 11. Митроглу), 7. Самарас, 14. Салпингидис

ЧЕХИЯ: 1. Чех, 2. Селасие, 3. Кадлец, 6. Сивок, 8. Лимберски, 10. Росицки (к) (46 - 18. Коларж), 13. Плашил, 14. Пиларж, 17. Хюбшман, 19. Иречек, 15. Барош (64 - 20. Пекхарт)