Гърция сензационно победи Русия с 1:0 в трети мач от група "А" на Евро 2012, който се игра на националния стадион във Варшава и се класира напред вместо тима на Дик Адвокаат.

Руснаците имаха смазващо превъзходство над своя опонент през първата част, но секунди преди почивката се оказаха в ролята на догонващи след попадението на Карагунис.

След почивката Русия така и не успя да стигне до необходимият изравнителен гол, а Гърция можеше да вкара още едно попадение, но Карагунис удари напречната греда.

Така Гърция събра актив от 4 точки и се класира на четвъртфиналите на турнира за сметка на Русия, която също има 4 точки, но напуска надпреварата заради негативния баланс в директния сблъсък между двата тима.

Чехия завърши на първо място в групата с актив от 6 точки, съдомакинът Полша събра едва две точки на сметката си и зае последното четвърто място.

Гърция - Русия  1:0