Домакинът Полша и Гърция изиграха напрегнат и динамичен двубой при откриването на Европейското първенство по футбол, който завърши при равенство 1:1.

Мачът бе с две лица, като през първото полувреме Полша тотално надигра Гърция, но вкара само един гол чрез Роберт Левандовски. Точно преди почивката обаче съдията опорочи мача с абсурден червен картон за гостите.

Въпреки това обаче Гърция изравни в началото на второто полувреме чрез резервата Салпингидис. Гърците можеха да стигнат и до пълен обрат, тъй като в средата на полувремето Салпингидис спечели дузпа, при която Войчех Шчесни получи директен червен картон.

Резервният страж на Полша Титон обаче спаси удара на Карагунис. Така двата отбора завършиха наравно и запазват шансове за класиране напред.