Броени секунди разделиха Лудогорец от чудото и от изхвърлянето на Динамо Загреб от 2-ия квалификационен кръг на Шампионската лига.

Динамо победи с 3:2 и с общ резултат от двата мача 4:3 премина в третия квалификационен кръг на най-комерсиалния турнир и елиминира българския шампион.

Разградчани на два пъти повеждаха в резултата с попадения на Гъргоров и Марселиньо в 12-ата и 36-ата минути, но домакините и в двата случая съумяваха да изравнят. Първите две попадения за Динамо бяха дело на Рукавина, който се разписа в 33-ата и 60-ата минути.

В 98-ата минута обаче Вида донесе победата над Лудогорец с попадение, с глава. Германският рефер обаче бе дал 5 минути и голът падна три минути след края на продължението. Това бе сериозно порязване за българския шампион.

В 57-ата минута гостите получиха жесток удар, след като Марселиньо бе изгонен от игра с втори жълт и червен картон.

До края на мача домакините наложиха изключителен натиск над гостуващия тим и изглеждаше, че Лудогорец ще успее да постигне целта си, но това не стана. В третия  кръг Динамо ще срещне молдовския шампион Шериф.