Лудогорец удари с 1:0 Базел на стадион "Васил Левски" и донесе историческа победа за България от групите на Шампионската лига.

Така разградчани станаха първият роден отбор с подобно постижение, след като през 2006 година Левски записа само загуби в лигата на богатите и не успя да запише дори равенство.

Единственото попадение в мача заби Йордан Минев със страхотна тупалка в 92-ата минута.

Трябва да отбележим, че "орлите" играха повече от 70 минути с футболист повече, тъй като още в 19-ата минута червен картон получи Серей Дие от състава на Базел.

Българите за пореден път заслужават суперлативи за представянето си в Европа и продължават да пишат история.

Лудогорец се наложи  с 1:0 над Базел на стадион "Васил Левски" и донесе историческа победа за България от групите на Шампионската лига.

Единственото попадение в мача заби Йордан Минев със страхотен шут в 92-ата минута. Разградчани с много постоянство, битка и себераздаване си взеха победата и така бленуваните три точки, като в момента са на второ място в Група "В", веднага след Реал Мадрид и пред Ливърпул и Базел.

Трябва да се отбележи, че "орлите" играха повече от 70 минути с футболист повече, тъй като още в 19-ата минута червен картон получи Серей Дие от състава на Базел.